В Україні буде сучасний Центр для лікування хворих на ВІЛ /СНІД дітей

img

За Дорученням Президента України в Українській дитячі спеціалізованій клініці "Охматдит" працює комісія фахівців Міністерства внутрішніх справ, Прокуратури м. Києва, Фонду державного майна та МОЗ України для перевірки ситуації, що склалася в клініці з орендою приміщень та розширення Центру для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД.

Центр "Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД" розпочав свою роботу 15 травня 2007 р. (згідно Наказу МОЗ України від 15.05.2007 року № 241) у структурі Української дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит".

Для надання амбулаторної допомоги в консультативно-діагностичній поліклініці виділено блок приміщень з окремим входом, для стаціонарної допомоги - 6 ліжок в інфекційно-боксованому відділенні лікарні "Охматдит". У центрі працює 13 фахівців медперсоналу. Функціонування центру у структурі "Охматдиту" дозволяє надавати дітям цієї категорії високоспеціалізовану медичну допомогу за усіма педіатричними спеціальностями.

Фінансування Центру проводиться за рахунок коштів, передбачених для УДСЛ "Охматдит", антиретровірусне лікування здійснюється препаратами із Українського центру профілактики та боротьби зі СНІДом МОЗ України.

За час роботи в Центрі вже зареєстровано понад 600 відвідувань дітей. Стаціонарно проліковано 38 дітей, фахівцями Центру проведено понад 150 консультацій, здійснено 41 виїзд в регіони, обстежено і призначено лікування 207 дітям, котрі вперше звернулись за медичною допомогою.

Однак для задоволення потреб щодо надання медичної допомоги важкохворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД дітям з усіх регіонів України є нагальна потреба в розширенні стаціонару Центру - до 20 ліжок, з них - 5 ліжок для проведення інтенсивної терапії, створенні денного стаціонару та гуртожитку для батьків.

На реконструкцію корпусу та оснащення клініки сучасним обладнанням в проекті державного бюджету на 2008 р. передбачено близько 7 млн. гривень. Збільшено штатну чисельність медперсоналу (52,5 штатних одиниць). Також додатково передбачено кошти на медикаменти у сумі 77, 5 тис. грн. Крім цього, для створення сучасної клініки планується залучити благодійні кошти міжнародних організацій.

Створення цього сучасного дитячого спеціалізованого закладу охорони здоров'я дозволить, насамперед, суттєво підвищити доступність та якість медичної допомоги дітям з регіонів України, в яких важка та стійка до стандартного лікування форма ВІЛ/СНІДу, хворим на ВІЛ/СНІД вагітним жінкам з метою профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини, забезпечити ранню діагностику ВІЛ-інфекції, опортуністичних інфекцій, ВІЛ-асоційованих станів у дітей, а також проводити консультування з питань харчування, профілактики інфекційних захворювань, покращення якості життя хворих та їх родин.

Статистичні дані:

Статистичні дані:

 

В Україні станом на 1.11.07, діагноз ВІЛ-інфекції підтверджено майже у 1400 дітей, ще понад 5 тисяч дітей знаходяться під наглядом до 18 міс. життя.

Число хворих на СНІД дітей складає 650, померлих від СНІДу 233 дитини.

За час реалізації програми профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини (з 2001 р.) препарати для профілактики передачі цієї інфекції отримали 5 854 ВІЛ-інфікованих вагітних та 6 472 народжених ними дітей

Завдяки реалізації Програми профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини на 7-10 %, зменшилось число дітей з вродженою ВІЛ-інфекцією

Антиретровірусне лікування (АРВ) з урахуванням всіх джерел фінансування отримують 836 дітей.

ПРЕС-СЛУЖБА МОЗ України

<!-- after --> <!-- DATA: end docs --> <!-- DATA: copyright -->