МОЗ працює над покращенням якості медичного обслуговування інвалідів та створенням умов для народження і розвитку здорових дітей

img

Медичне забезпечення інвалідів є одним із найважливіших та складних завдань державної політики в галузі охорони здоров’я України. Вирішення проблем покращення здоров’я та забезпечення життєдіяльності тих, хто постраждав від жорстокої хвороби чи травмування в дитинстві або у дорослому житті відноситься до найбільш проблемних діяльності Міністерства охорони здоров’я.

Сьогодні в Україні налічується близько 2,5 млн. інвалідів, які охоплюють близько 5 % дорослого і дитячого населення різних вікових груп. Це люди, котрі нерідко потребують не тільки повної медичної, але й соціальної підтримки.

МОЗ, відповідно до Закону “Про реабілітацію інвалідів в Україні”, працює над впровадженням державних реабілітаційних стандартів і контролю за якістю реабілітаційних послуг інвалідам та дітям-інвалідам. Розроблено ряд нормативних документів, зокрема, положення про медико-соціальну експертизу, проекти державних соціальних нормативів щодо реабілітації інвалідів з основних інвалідизуючих захворювань, критеріїв, порядку та умов встановлення інвалідності та ін.

За кошти державного та місцевих бюджетів у 2007р. (за 10 місяців) 137 603 інвалідів забезпечено засобами реабілітації на суму понад 37 млн.гривень: протезами очей, зубів, щелеп, окулярами, слуховими та голосоутворювальними апаратами, сурдотехнічними засоби, ендопротезами та ін.

Розширено перелік виробів медичного призначення вітчизняного виробництва для реабілітації інвалідів, в який включено апарати для фіксації суглобів нижніх кінцівок, крісла-коляски, крісла-коляски з електроприводом, ходунки, пристрої допоміжні медичні тощо - понад 30 модифікацій поліпшеної якості.

Міністерство охорони здоров’я акцентує увагу на вдосконаленні медичного обслуговування дітей-інвалідів та створення умов для народження і розвитку здорових дітей. Впровадження Державної програми "Здорова дитина" на 2008-2017, проект якої доопрацьовується МОЗ із врахуванням залученням фахівців та громадськості, сприятиме суттєвому покращення якості та доступності медичної допомоги дітям, розвитку лікувальних закладів, забезпеченню дітей раціональним харчуванням, а отже – зниженню та стабілізації рівня захворюваності, дитячої смертності та інвалідності.

Інформаційно:

       

    • Станом на початок 2007 р. зареєстровано 168128 дітей-інвалідів, що становить 191,0 на 10 тис. дитячого населення (до 18 р.). Вперше визнано інвалідами 19639 дітей.

       

       

    • За 2006 р. комісіями МСЕ первинно серед дорослого населення визнано інвалідами 194125 хворих (51,2 на 10 тис. населення), з них визнані інвалідами (у %): І групи - 12,3; ІІ групи - 39,5; ІІІ групи - 48,2 .

       

       

    • У структурі первинної інвалідності перше місце серед дорослого населення посідає інвалідність внаслідок хвороб системи кровообігу (у 2006 р. – 26,5%), друге місце - внаслідок травм (12,2%), третє - внаслідок новоутворень (8,8 %).

       

       

    • в 2006 р. серед первинно визнаних iнвалiдами внаслідок (у %): трудового каліцтва чи професійного захворювання - 3,7; загального захворювання - 89,6; з дитинства - 4,4, внаслідок аварії на ЧАЕС (із загальної кількості інвалідів) - 2,6; із числа військово-службовців - 2,3.

       

       

    • Україні функціонують 427 МСЕК, з них 62 обласні, центральні міські та 365 – міжрайонні, районні та міські, у тому числі 162 спеціалізовані МСЕК.

       

       

    • В структурі МСЕ на сьогодні працюють 1651 лікарів, в тому числі за категоріями:

       

       

    • В державі діють спеціалізованих соціальних аптек – 337, аптечних пунктів – 205, аптечних кіосків – 104, відділів для інвалідів при аптеках – 584, де знижка на ліки 5-20%.

       

 

Прес-служба МОЗ