Всього в поточному оздоровчому сезоні має діяти 902 пляжі та рекреаційні зони у Автономній Республіці Крим, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, м. Севастополі, які мають вихід на морське узбережжя, з них 847 морських (93,9 %) і 55 річкових, у тому числі і в м. Києві на р. Дніпро.
Станом на 16.08.2010 р. працювало 816 (90,5 %) пляжів - 774 на морському та 42 на річковому узбережжі.
Проводиться постійний лабораторний контроль за якістю морської і річкової води. За звітний період досліджено 454 проби води, з них 386 (85 %) проба морської та 68 - річкової. При цьому 7 % (32) проб води, що були досліджені, не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення по індексу ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) тощо. Найбільша кількість невідповідних проб на цьому тижні приходиться на морську воду - 7,3 % із 386 досліджених проб (річкова вода - 5,9 % із 68).
У регіонах ситуація на пляжах складається таким чином.
В Автономній Республіці Крим всього налічується 338 пляжів. Працювало 324 пляжі, решта - не відкриті, не мають на даний час дозвільних документів. Залишаються закритими 3 пляжі у сс. Рибачому, Малореченському, Сонячногірському в районі м. Алушта (загально-селищні пляжі). Закривалися на тижні пляжі у м. Саки (бази відпочинку "Прибой", с. Штормове, санаторіїв "Голубий залив" і "Полтава") і у Сакському районі (бази відпочинку "Штормове"), які на даний час відкрито. На цей період досліджено 160 проб морської води. Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 17 пробах морської води з пляжів у м. Саки і Сакському районі. Було заборонено купання. Знаходяться під наглядом санепідслужби.
У Донецькій області на цей період працює 19 пляжів, з них 11 морських пляжі, решта - залишається не відкритими через оформлення дозвільних документів. Проведено дослідження 30 проб води (15 - морської та 15 - річкової). Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.
У Запорізькій області з 332 пляжів (316 морських і 16 річкових) за звітний період працювало 316 (95 %) пляж, з них 306 морських. Закрито 6 пляжів - пляж Правобережний, пляж санаторію "Великий Луг" Ленінський район м. Запоріжжя (р. Дніпро) - постанова ГДСЛ м. Запоріжжя № 10 від 02.08.2010 про заборону купання і водокористування населення; пляж б/в "Сосновая роща" с. Розумовка Запорізького району - постанова ГДСЛ Запорізького району № 32 від 05.08.2010 про тимчасове припинення функціонування пляжу бази відпочинку; пляжі Комунарського району м. Запоріжжя ("Волна", санаторію-профілакторію "Джаз") і "Гребний канал" - постанова ГДСЛ м. Запоріжжя № 12 від 09.08.2010 про тимчасову заборону купання і водокористування населення в межах Комінарської оздоровчої зони м. Запоріжжя. Решта пляжів не відкривалася через непідготовленість до оздоровчого сезону. Досліджено 54 проби води (44 морської і 10 річкової). Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 3 пробах річкової води з рекреаційної зони Комунарського району м. Запоріжжя на р. Дніпро (пляж "Гребний канал", "Джаз", "Волна"). Заборонено купання, знаходиться під наглядом санепідслужби.
У Миколаївській області усього під наглядом держсанепідслужби знаходиться 9 пляжів (6 морських і 3 річкових). За звітний період працювало 8 пляжів, з них 6 морських - Коблево-Рибаківська зона (Коблево-лиман, Коблево-море, Рибаківка, Лугове), м. Очаков на Дніпро-Бугському лимані. Залишається закритим пляж у м. Первомайську (через невідповідність води стандартам). Досліджено 12 проб води. Відхилення від стандарту виявлено у 1 пробі річкової води - з міського пляжу м. Первомайська. Заборонено купання, знаходяться під наглядом санепідслужби.
В Одеській області з 21 діючих пляжів за звітний період працюють 19 морських пляжів м. Одеси та приморських районів. Закрито 2 пляжі: морський пляж - "Чорноморка" у м. Одесі та 1 річковий пляж у м. Кілії (через незадовільний санітарно-технічний стан облаштування території пляжу). Досліджено 129 проб морської води, відхилення від стандарту виявлено у 6 пробах морської води з морського водокористування пляжів "Дофинівка" Комінтернівського району і "Расейка" Татарбунарського району. Заборонено купання, знаходяться під наглядом санепідслужби.
У Херсонській області під наглядом держсанепідслужби знаходиться 158 пляжів (145 морських і 13 річкових). Працює 110 пляжів (100 морських та 10 річкових), решта не мають дозвільних документів на відкриття. Досліджено 53 проби води (морської - 22, річкової - 31). Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.
У м. Севастополі станом на 16.08.2010 р. працюють 8 пляжів (6 пляжів та 2 зони рекреації "Любимівка", "Золотий пляж" у Балаклаві). Досліджено 8 проб морської води. Відхилень від стандарту не виявлено.
У м. Києві на цей період працюють 12 пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро, з них 8 пляжів не мають офіційних дозволів на відкриття. Відкрито офіційно 5 пляжів - "Дитячий" у Гідропарку Дніпровського району, "Чорторий" у ПКіВ Дружби народів Деснянського району, "Райдуга" і "Тельбін" на озерах у Дніпровському районі, "Сонячний" на озері "Сонячне" у Дарницькому районі. Досліджено 8 проб річкової води. Відхилення від стандарту виявлено у 5 пробах річкової води з пляжів "Сонячний" на озері "Сонячне" у Дарницькому районі та "Центральний" на острові Труханів ж/м "Березняки" Дніпровського району. Заборонено купання, знаходяться під наглядом санепідслужби.
Прес-служба МОЗ України
Комментарии (0)