Міністр Юрій Гайдаєв перебуває у робочій поїздці на Херсонщині

img
 



Протягом двох днів міністр Юрій Гайдаєв перебуває у робочій поїздці на Херсонщині.

 

Учора міністр побував у госпіталі для інвалідів війни, де спілкувався з ветеранами та медичними працівниками.

 

Міністр зокрема зазначив, що держава у вічному боргу перед ветеранами. Тому всі свої зусилля Уряд спрямовує на охорону здоров'я та добробут ветеранів. У цьому році у лікувально-пофілактичних закладах підвищено більше ніж вдвічі норми добових витрат на харчування та медикаменти. Змінено перелік ліків, до якого включено ефективніші, безпечніші та найсприйнятливіші препарати. Розроблені збалансовані добові набори продуктів харчування, з урахуванням калорійності, вітамінного складу, специфіки засвоєння продуктів при складності захворювань та вікових особливостях.

 

МОЗ продовжує матеріально-технічне оновлення медичних закладів для ветеранів та розвиток мережі ветеранських аптек, в яких діє система знижок на лікарські засоби до 20%. Створюється реєстр ветеранів, щоб врахувати потреби кожного ветерана щодо охорони здоров'я та належних умов проживання.

 

Сьогодні в рамках візиту міністр Юрій Гайдаєв побував в обласній та дитячій обласній клінічних лікарнях, де цікавився розвитком надання спеціалізованої медичної допомоги дітям та дорослому населенню, зустрічався з медиками та головними лікарями усіх лікувально-профілактичних закладів області.

 

Як зазначив міністр під час зустрічі з медиками, Херсонська обласна лікарня (була заснована у 1819 році) пишається не тільки своєю історією. Сьогодні - це потужний, сучасний заклад з надання спеціалізованої допомоги населенню регіону та головна база з підвищення кваліфікації медичних кадрів. У лікарні здійснюються високотехнологічні оперативні втручання. Найближчим часом будуть проводитись операції на відкритому серці.

 

Відвідуючи дитячу обласну клінічну лікарню, Юрій Гайдаєв зауважив оснащення лікарні сучасною апаратурою. Щоденний комплексний моніторинг стану здоров'я новонароджених дає можливість своєчасно направляти новонароджених зі складною патологією із сільських районів до обласного центру. Ефективно працює система етапності надання медичної допомоги вагітним, роділлям та дітям. В дитячій обласній клінічній лікарні збережено життя новонародженої дівчинки, яка народилася з вагою 750 г.

 

"Результати роботи кожної лікарні, кожного медичного закладу залежать в першу чергу від кваліфікації та відповідальності лікарів. У всіх регіонах лікарі просять дати можливість працювати. Тому міністерство зробить все, щоб виконати прохання лікарів і захистити їх соціально та матеріально, " - неодноразово наголошував міністр під зустрічей з медиками.

 

Як зазначив міністр, у 2007 році підвищуються посадові оклади медичних працівників. Позитивним результатом є запровадження з 1 червня другого етапу єдиної тарифної сітки. У 2007 році прийнято Закон України про надання житлово-комунальних пільг медичним працівникам селищ міського типу та введено в дію Закон України про надання додаткової відпустки тривалістю 3 календарних дні медичним працівникам виїзних бригад швидкої медичної допомоги, дільничної служби, сімейної медицини.

 

Проблемними залишаються питання щодо запровадження ІІІ етапу Єдиної тарифної сітки, прийняття закону про встановлення медичним працівникам надбавок за вислугу років, доплат за сумлінну працю та за роботу в сільській місцевості, виплати грошової допомоги на оздоровлення. МОЗ надало пропозиції та працює щодо їх вирішення у 2008 році.

 

Юрій Гайдаєв наголосив, що сьогодні основними пріоритетами є надання медичної допомоги та покращання здоров'я дітей і матерів, зниження серцево-судинних та онкологічних захворювань, боротьба з соціально-небезпечними хворобами туберкульозом та СНІДом, розвиток сільської медицини. Міністерством охорони здоров'я реалізується понад 25 державних цільових програм і комплексних заходів. Їх фінансування забезпечується майже відповідно до річного плану. Розробляються нові державні програми, зокрема, щодо розвитку донорства та з онкології. Потребує особливої уваги надання екстреної медичної допомоги, адже в Україні щороку понад 15 млн. громадян потребують екстреної медичної допомоги. Фахівці Міністерства охорони здоров'я і Міністерства надзвичайних ситуацій працюють над спільною державною програмою.

 

Поступово поліпшується матеріально-технічна база закладів, що надають медичну допомогу дітям та матерям. Як зазначив міністр, найближчим часом буде вирішена тендерна процедура, в результаті якої буде закуплено неонатологічне обладнання. Заявки обласних лікарень на необхідне обладнання будуть забезпечені.

 

Довідка:про стан охорони здоров'я у Херсонській області за перше півріччя 2007 р.

 

- У 2007 році медичну допомогу населенню області надають: 409 фельдшерсько-акушерських пунктів, 79 лікарських амбулаторій, 30 дільничних лікарень, 18 центральних районних лікарень, 6 міських та 8 обласних лікарень, 5 диспансерів та 5 дитячих санаторіїв.

 

- Діяльність закладів охорони здоров'я області забезпечують 3,6 тис. лікарів та 10,1 тис. молодших медичних спеціалістів.

 

- Усі села з кількістю мешканців понад 1000 осіб мають медичні заклади. На засадах сімейної медицини отримує медичну допомогу 25% мешканців області.

 

- Бюджетні призначення на охорону здоров'я з початку року збільшено на 33,1 млн грн. Планові витрати на одного мешканця становлять 362,07 грн проти 290,35 грн у 2006 році та 211,42 грн у 2005 році. На оснащення сільських амбулаторій та ФАПів за рахунок субвенції було спрямовано 4,4 млн грн.

 

- Демографічна ситуація в області набула тенденції до стабілізації. У 2006 році в області зареєстровано 11475 новонароджених (народжуваність збільшилася на 1325 дітей (на 13,1%) у порівнянні з 2005 р.). За І півріччя 2007 року показник народжуваності залишився на рівні відповідного періоду минулого року.

 

- Завдяки проведеній роботі у 2006 році, вперше за останні роки, вдалося призупинити темпи зростання захворюваності населення області на туберкульоз: захворюваність з початку 2007 року зменшилася на 5,7%. Разом з тим, показник захворюваності ще перевищує середньоукраїнський.

 

- Оновлюється лікувально-діагностичне обладнання протитуберкульозних закладів. З початку 2007 року область отримала апаратуру та обладнання для діагностики туберкульозу на загальну суму 1,5 млн. грн.

 

- Запровадження у кожному з районів області новітніх комунікаційних технологій дає можливість проводити цілодобове консультування хворих та своєчасно надавати невідкладну кардіологічну допомогу мешканцям сільської місцевості.

 

- Серед проблемних питань області, які необхідно вирішити: завершення будівництва онкологічного диспансеру; добудова стаціонару Новотроїцької протитуберкульозної лікарні; дооснащення закладів сучасною діагностичною апаратурою та ін.

 

Прес-служба МОЗ України