Инфекционный контроль
Инновации в медицине - здоровье нации
Последние новости
16 июн 2019, 19:56
Поздравляем всех наших читателей с профессиональным праздником - Днем...
Львівський медичний форум 2018

Нужна ли страховая медицина

» » » Георгій Дзяк: "При передачі лікарень на фінансування з обласного бюджету міста та райони залишають за собою право на повний контроль за їх роботою"

Георгій Дзяк: "При передачі лікарень на фінансування з обласного бюджету міста та райони залишають за собою право на повний контроль за їх роботою"

04 ноя 2011, 09:37    admin
0 комментариев    1 954 просмотра

Георгій Дзяк: "При передачі лікарень на фінансування з обласного бюджету міста та райони залишають за собою право на повний контроль за їх роботою"При всіх лікувально-профілактичних установах Дніпропетровська та області, які переходять на фінансування з обласного бюджету, будуть створені наглядові ради.

«Наглядова рада при лікарнях - це загальноприйнята практика в Європі, Сполучених Штатах Америки, Канаді та в інших країнах. Рада представляє інтереси мешканців, які лікуються в цій лікарні, забезпечує прозорість використання фінансів в лікарнях, що знижує корупцію і забезпечує контроль громади (жителів міст і районів) за функціонуванням медичного закладу та якістю наданих послуг», - коментує депутат Дніпропетровської міськради, ректор Дніпропетровської державної медичної академії Георгій Дзяк.
Наглядова рада буде складатися з трьох осіб. Голова наглядової ради - це представник міста чи району, на території яких знаходиться лікарня. По одному представнику в наглядовій раді мають обласна рада і трудовий колектив самої лікарні. Як повідомив Георгій Дзяк, членами наглядової ради можуть виступати депутати, представники громадських організацій, наукових кіл, бізнес-асоціацій, професійних та галузевих спілок, а також експертного співтовариства. Голова наглядової ради визначається за поданням виконкомів міських рад або голови районної ради, представник обласної ради визначається розпорядженням голови обласної ради, представник трудового колективу визначається на загальних зборах працівників медичної установи. Створення наглядової ради затверджується розпорядженням голови обласної ради.

"При розробці цієї системи ми спиралися на європейські принципи організації роботи життєзабезпечуючих установ міст і районів, а це передусім - заклади охорони здоров'я. При такому підході, який впроваджується на Дніпропетровщині, міста та райони повністю контролюють роботу лікарень, які обслуговують жителів цих територій, Відзначу, що наглядові ради можуть ініціювати питання про тимчасове відсторонення керівника медичної установи від роботи і призначення на цей період тимчасово виконуючого обов'язки", - сказав академік Дзяк.
Члени наглядової ради будуть контролювати ефективність реалізації програм розвитку охорони здоров'я, брати участь у тендерних комітетах, розробляти свої пропозиції з метою поліпшення якості медичних послуг. Рада буде забезпечувати громадський контроль над використанням бюджетних коштів, інформувати громадськість про діяльність лікувального закладу.

Георгій Дзяк повідомив, що призначення головних лікарів лікарень у містах і районах відбувається за поданням виконавчого комітету міської ради, голови районної державної адміністрації та голови районної ради і затверджується обласною радою. Ректормедакадемії також зазначив, що в проекті державного бюджету на 2012 рік передбачається додаткове фінансування на придбання медичного обладнання для лікарень «пілотних» регіонів з модернізації охорони здоров'я - Дніпропетровської, Вінницької, Донецької областей та міста Києва. «Ефективна реалізація процесу модернізації охорони здоров'я у Дніпропетровську та області дасть можливість підвищити якість медичних послуг та поліпшить умови роботи медперсоналу», - сказав він.

Читайте также
05 мар 2014, 14:41    0 комментариев
Сегодня алкоголизму как явлению способствуют многие факторы как социального, так и личного характера. Проще всего уповать на...
Комментарии