Инфекционный контроль
Инновации в медицине - здоровье нации
Последние новости
Львівський медичний форум 2018

Нужна ли страховая медицина

» » » Заява голови Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу В.І.Петренка

Заява голови Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу В.І.Петренка

22 авг 2007, 15:44    admin
0 комментариев    6 000 просмотров

Заява голови Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу В.І.Петренка щодо першої загальноукраїнської Конференції представників Церков і релігійних організацій - членів ВРЦіРО

 

14 червня у Києві Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) за підтримки Об'єднаної Програми ООН з ВІЛ/СНІД (UNAIDS) було проведено першу загальноукраїнську Конференцію представників Церков і релігійних організацій - членів ВРЦіРО, у якій взяли участь представники державних, українських та міжнародних громадських організацій, міжнародних донорів. На конференції відбулося обговорення спільної концепції участі Церков та релігійних організацій України (ЦіРОУ) у протидії епідемії ВІЛ/СНІД, а також опрацьовано механізм представництва Церков і релігійних організацій в Національній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІД.

Проблема розповсюдження ВІЛ-інфекції вже давно набула всеохоплюючого характеру в світі, епідемія швидко поширюється і в Україні.

Станом на 1 липня 2007 року в Україні на диспансерному обліку з діагнозом ВІЛ - інфекція знаходиться 164, 2 осіб на 100 тис. населення, а з діагнозом СНІД - 17,4 осіб на 100 тис. населення.

За деякими оцінками міжнародних експертів, розповсюдженість ВІЛ серед дорослого населення України становить 1,46%.

Питання ВІЛ/СНІДу в Україні не обділено законодавчою увагою. Ще у 1991 році, вперше на пострадянському просторі, було ухвалено Закон України "Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення" (із змінами і доповненнями, внесеними в 1998 та 2001 роках). Цей Закон, відповідно до норм міжнародного права та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я, визначає порядок правового регулювання діяльності, спрямованої на запобігання поширенню ВІЛ-інфекції в Україні, та заходи соціального захисту ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД осіб.

Державна політика у сфері боротьби із захворюванням на СНІД реалізується шляхом організації виконання цього Закону, інших нормативно-правових актів України, а також розробкою, фінансовим та матеріальним забезпеченням реалізації відповідних загальнодержавних, регіональних та місцевих програм, що передбачають систему заходів щодо профілактики поширення ВІЛ-інфекції, інформування та навчання населення, спеціальну підготовку медичного персоналу, проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень, розвиток міжнародного співробітництва у цій сфері.

Однак, виходячи з огляду на сумні цифри щодо розповсюдження СНІДу, основна робота ще попереду.

З метою посилення та реалізації існуючих державних впливів на поширенні ВІЛ/СНІД в Україні Постановою Кабінету Міністрів створено Комітет з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам, який буде основним органом з формування, координації та реалізації державної політики у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні.

Основними завданнями Комітету є:

 

- участь у реалізації державної політики і виконання відповідно до законодавства контрольно-наглядових функцій у сфері запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних хвороб, узагальнення практики застосування законодавства з питань, що належать до компетенції Комітету,

 

- науково-експертне, аналітичне, інформаційне і методичне забезпечення виконання державних програм у сфері запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних хвороб;

 

- участь у формуванні громадської думки щодо необхідності здійснення заходів із запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних хвороб;

 

- координація діяльності у зазначеній сфері закладів охорони здоров'я незалежно від їх підпорядкування.

З огляду на відданість справі боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу Комітет з повагою ставиться до діяльності Церков та релігійних організацій, громад, авторитетних духовних діячів України, а також віруючих конфесій та деномінацій у напрацюванні та участі у реалізації спільної концепції та стратегії дій, направлених на подолання всієї сукупності проблем, пов язаних з епідемією ВІЛ/СНІДу.

Комітет підтримує Резолюцію конференції "Формування міжконфесійних концепції та стратегії досягнення універсального доступу до профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, лікування, догляду та підтримки до 2010 року в Україні" від 14.06.2007 року та наголошує на важливості морально-етичних аспектів подолання епідемії ВІЛ/СНІДу.

У рамках реалізації вищезазначених програм з питань протидії епідемії ВІЛ/СНІДу Комітет підкреслює стратегічну важливість формування і заохочення безпечної статевої поведінки молоді, виходячи з традиційних для українського народу духовних, моральних, культурних та сімейних цінностей, поваги до прав та гідності людини.


Голова Комітету з питань протидії
ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим
соціально небезпечним хворобам
В.І.Петренко


http://www.moz.gov.ua

Комментарии